Arvamusfestivalil räägitakse taas vaimsest tervisest

9.-10. augustil toimub Paides järjekorras juba 7. Arvamusfestival. Ka sel aastal on üheks aruteluteemaks vaimne tervis.

9. augustil kell 16.00-17.30 arutletakse festivali tervise alal teemal “Mis saab siis, kui ma hulluks lähen?”. Arutelul osaleb ka meie pikaaegne kogemusnõustaja Madis Laos, kes jagab oma mõtteid ja kogemust elust psüühikahäirega.

Festivali koduleht juhatab teema sisse: Iga neljas inimene kogeb elu jooksul kergemat või raskemat vaimse tervise häiret. Nagu meie füüsiline tervis vajab erinevatel põhjustel tähelepanu, vajab seda ka meie vaimne tervis. Paraku suhtume loomulikult ja mõistvalt sellesse, kui meie enda või kellegi teise füüsiline tervis järele annab. Vaimse tervise muresid aga ümbritseb hämar müstikaloor, milles hõljuvad ringi stigmad, hirmud ja väärarusaamad. Nii ei jõuagi paljud vaimse tervise häirega inimesed kunagi arsti juurde – me ei julge ka iseendale tunnistada, et midagi on viga. Mida ometi teha, kui tunned, et sa ise või sõber hakkate “hulluks minema”?

Arvamusfestival toob kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et läbi tasakaaluka arutelu luua paremat arusaamist iseendast, teineteisest ja maailmast. Festival on külastajatele tasuta. Loe lähemalt: Arvamusfestival 2019