Tunnustasime vaimse tervise sõpru

Iga aasta sügisel tunnustame inimesi ja algatusi, kes või mis on aasta jooksul andnud märkimisväärse panuse vaimse tervise valdkonna edendamisse. Vaimse tervise sõbra tiitli anname välja kolmes kategoorias: ravi, sotsiaalhoolekanne ja muu avalikkus.

Sel aastal tunnustasime selle tiitliga ravi valdkonnas PERHi psühhiaatriakliiniku õde Eva Zuppingut, keda meie keskuse töötajad on iseloomustanud järgmiste sõnadega: ääretult südamlik ja empaatiline õde, alati rahulik, professionaalne, mõjub juba oma olemusega tervendavalt ja rahustavalt, on patsientidega väga kannatlik.

Sotsiaalhoolekande valdkonnas tunnustasime Tallinna kesklinna sotsiaalhoolekande osakonda, eriti sotsiaaltöötajaid Anna Petrovat, Kelli Teedet ja Toomas Ora. Neid kõiki iseloomustati kui väga häid spetsialiste, kellega on meeldiv koostööd teha ning kes võtavad psüühikahäirega inimeste aitamist südamega, olles samal ajal professionaalsed ja tundes hästi vaimse tervise valdkonda.

Muu avalikkuse valdkonnas võitis meie kõigi südamed ülekaalukalt ETV saatesarja “Selge pilt” meeskond eesotsas saatejuhi Kadi Jaanisooga. Saade käsitles psüühikahäireid empaatiliselt, sildistamata ja arusaadavalt, inimlikult, köitvalt ning harivalt.

Õnnitleme kõiki tiitlivõitjaid ja täname veel kord suure panuse eest vaimse tervise hoidmisel!