Haabersti klubimaja

Tööle orienteeritud päev: tegevused kontori-, köögi- ja tööüksuses. Toetus avatud tööturul töö leidmisel ja tööl püsimisel.

Klubimaja nädalakava detsembris:

eesti keeles | vene keeles

1996. aastal loodud Haabersti klubimaja on meie keskuse kõige vanem üksus. Klubimaja tegevuse eesmärk on parandada psüühiliselt haigestunud inimeste toimetulekut igapäevaeluga ja selle kaudu aidata haigusest taastuda.

Klubimaja idee pärineb 1948. aastast, mil New Yorgis asutati maailma esimene klubimaja Fountain House. Kõik klubimajad kuuluvad rahvusvahelisse ühendusse Clubhouse International ning kõigi töö põhineb ühtsetel standarditel. Klubimaja liikmed osalevad maja töödes ja tegemistes vabatahtlikkuse alusel ning räägivad aktiivselt kaasa klubimaja otsustes. Klubimaja kandev idee on tööle orienteeritud päev. See tähendab seda, et paljud tegevused on suunatud klubiliikmete tööturule (taas)sisenemisele. Igal klubimaja liikmel on oma tegevusjuhendaja, kes aitab eesmärkide poole liikuda ning kelle poole saab nõu küsimiseks alati pöörduda.

Töö- ja koolitusüksuses pakutakse igapäevast tegevust ning tuge tööks vajalike harjumuste kujundamisel. Toetatakse töö otsimisel ja tööl püsimisel. Juba tööl käivad klubiliikmed kohtuvad töökoosolekutel ja  üksuse õhtusöökidel.

Kontoriüksuses saab osaleda arvutiõppes, keeletundides ja vestlusringides. Omandatakse teadmisi statistilisest aruandlusest, saadakse kogemusi tõlkimises ja kirjavahetuses. Antakse välja Klubimaja Kroonikat, mida saad lugeda siit: kevad 2018 | suvi 2018

Köögiüksuses saab õppida valmistama tervislikku ja taskukohast toitu. Klubimaja üritustel ja külaliste võõrustamisel katab kohvilaua alati maja oma köögitoimkond. Klubiliikmed saavad igal tööpäeval (v.a esmaspäev) koos toitu valmistada ning väikese tasu eest lõunat süüa.

Samuti saab kasutada pesumasinat ja dušši.

Kuidas teenusele saada

Klubimaja pakub igapäevaelu toetamise ja töötamise toetamise teenust. Teenuste saamiseks tuleb Sotsiaalkindlustusameti elukohajärgse piirkonna juhtumikorraldajale esitada erihoolekandeteenuse taotlus. Vaata ka siit, kuidas teenust taotleda.

accreditation SEAL

Kontakt

Õismäe tee 105a, 13515 Tallinn
tel 657 9455 (infolaud)
e-post klubimaja@vaimnetervis.ee
avatud E – R 9.00 – 17.00
üle laupäeva 10.00 – 16.00

Klubimajaga tutvuma tulles soovitame ette helistada!