Pelguranna tugikodu

Toetatud elamise teenus tugikodus ja rühmakodudes, et taastada ja arendada iseseisvaks eluks vajalikke oskusi. Individuaalne toetus õppima- ja tööleasumisel.

Tugikodu pakub toetatud elamise teenust. Teenuse eesmärk on saavutada võimalikult heal tasemel igapäevaeluga toimetulek iseseisvust toetava elukeskkonna kaudu ning aidata haigusest taastuda.

Iseseisvust toetatakse nii individuaalse juhendamise kui ka grupitegevuste kaudu.

Tegevusjuhendaja aitab inimesel liikuda tema eesmärkide poole (näiteks õppima asumine, töö leidmine, majapidamis- ja rahakasutusoskuste parandamine), annab nõu ja infot probleemide korral. Samuti toetab tegevusjuhendaja haiguse ja selle sümptomitega toimetulekut.

Grupitegevuste käigus toetatakse suhtlemist ja arendatakse ajaplaneerimise oskust. Kord nädalas toimuvad majaelanike ühised kokkusaamised, kus arutatakse päevakajalisi ja elukorraldusega seotud küsimusi.

Teenust pakutakse tugikodus ja rühmakodudes. Tugikodus on 27 kohta ning igal inimesel on oma tuba; ühiselt kasutatakse kööki, duširuumi ja puhketuba. Rühmakodus elab ühises korteris neli kuni kaheksa inimest, igaühel on oma tuba, ühiskasutuses on köök, duširuum ja tualett.

Kuidas teenusele saada

Pelguranna tugikodu pakub toetatud elamise teenust. Teenuse saamiseks tuleb Sotsiaalkindlustusameti elukohajärgse piirkonna juhtumikorraldajale esitada erihoolekandeteenuse taotlus. Teenust pakume vaid Tallinna linna elanikele. Teenus ei ole mõeldud vaimupuudega inimestele.

Kontakt

Pelguranna 31, 10312 Tallinn
tel 661 8157
e-post tugikodu@vaimnetervis.ee
tööaeg E-R 9.00-17.00