Tugikodu

Toetatud elamise teenus tugikodus ja rühmakodudes aitab taastada ja arendada iseseisvaks eluks vajalikke oskusi.

Tugikodus aitame iseseisvust toetavas keskkonnas haigusest taastuda ning arendame igapäevaeluks vajalikke oskusi. Toetame nii individuaalselt kui ka grupitegevuste kaudu.

Teenust pakume Pelguranna noortemajas (Lõime 29a), Stroomi majas (Lõime 31a), Iru majas (Hooldekodu tee 2/2) ning rühmakodudes Erika tänaval ja Hooldekodu teel.

Igal kliendil on oma tegevusjuhendaja, kellega koos koostatakse tegevusplaan ja kes aitab soovitud eesmärkide poole liikuda. Samuti on tegevusjuhendajal suur roll haiguse ja selle sümptomitega toimetuleku toetamisel. Tugikodus teenust saades on igal inimesel oma tuba; ühiselt kasutatakse kööki, duširuumi ja puhketuba. Rühmakodus elab ühises korteris neli kuni kaheksa inimest, igaühel on oma tuba, ühiskasutuses on köök, duširuum ja tualett.

Grupitegevustega soodustame suhtlemist ja arendame ajaplaneerimise oskust. Kord nädalas toimuvad majaelanike ühised kokkusaamised, kus arutame päevakajalisi ja elukorraldusega seotud küsimusi.

Kuidas teenusele saada

Tugikodu pakub toetatud elamise teenust. Teenuse saamiseks tuleb Sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldajale esitada erihoolekandeteenuse taotlus. Vaata ka Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt, kuidas teenust taotleda. Teenus ei ole mõeldud vaimupuudega inimestele.

Kontakt

Lõime 31a, 10315 Tallinn
Anneli Karik, tugikodu juhataja
tel 5818 9828
anneli.karik@vaimnetervis.ee
tööaeg E-R 9.00-17.00

Tugikodu alla kuuluvad:

ic-pelguranna-nm-300
stroomi-maja-ok-300
ic-iru-maja-300