Pelguranna tugikodu

Toetatud elamise teenus tugikodus ja rühmakodudes aitab taastada ja arendada iseseisvaks eluks vajalikke oskusi.

Tugikodus aitame iseseisvust toetavas keskkonnas haigusest taastuda ning arendame igapäevaeluks vajalikke oskusi. Toetame nii individuaalselt kui ka grupitegevuste kaudu.

Igal kliendil on oma tegevusjuhendaja, kellega koos koostatakse tegevusplaan ja kes aitab soovitud eesmärkide poole liikuda. Samuti on tegevusjuhendajal suur roll haiguse ja selle sümptomitega toimetuleku toetamisel.

Grupitegevuste käigus soodustame suhtlemist ja arendame ajaplaneerimise oskust. Kord nädalas toimuvad majaelanike ühised kokkusaamised, kus arutame päevakajalisi ja elukorraldusega seotud küsimusi.

Teenust pakume tugikodus ja rühmakodudes. Tugikodus on 27 kohta ning igal inimesel on oma tuba; ühiselt kasutatakse kööki, duširuumi ja puhketuba. Rühmakodus elab ühises korteris neli kuni kaheksa inimest, igaühel on oma tuba, ühiskasutuses on köök, duširuum ja tualett.

Kuidas teenusele saada

Pelguranna tugikodu pakub toetatud elamise teenust. Teenuse saamiseks tuleb Sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldajale esitada erihoolekandeteenuse taotlus. Vaata ka Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt, kuidas teenust taotleda. NB! Teenust pakume ainult Tallinna linna elanikele. Teenus ei ole mõeldud vaimupuudega inimestele.

Kontakt

Lõime 31a, 10315 Tallinn
Juhataja Anneli Karik, tel 5818 9828
anneli.karik@vaimnetervis.ee
tööaeg E-R 9.00-17.00

Tähelepanu!
Tugikodu renoveerimise ajal pakume teenust ajutisel elamispinnal.