2016 – 2019
Toetatud elamise teenuskohtade loomine esmasesse psühhoosi haigestunutele
Eesmärk:
- tagada esmakordselt psühhoosi haigestunutele haigusest taastumiseks vajalik elukeskkond ja tugi, et nad jätkaksid vaatamata haigestumisele iseseisvalt elamist kogukonnas. Projekti tulemusena valmib 2019. a alguseks uus hoone aadressil Lõime 29a, kus hakkame 30-le psüühilise erivajadusega esmahaigestunule pakkuma toetatud elamise teenust.
2016 – 2018
Eesmärgid:
- katsetada integreeritud teenusepakkumise mudelit, kus esmakordselt skisofreeniasse haigestunud inimesel oleks võimalik kohe jätkata rehabiliteerivate ja toetavate teenustega, vähendamaks haiguse negatiivseid tagajärgi
- jälgida aktiivravi lõppedes toetusmeetmete kohese kasutamise mõju inimese valmisolekule kasutada taastumist toetavaid tegevusi ning selle mõju tema tervislikule seisundile ja toimetulekule
- rakendada praktikas eri valdkondade (tervishoid, sotsiaalne ja tööalane rehabilitatsioon, kohaliku omavalitsuse teenused, erihoolekanne) integreeritud toimimist ning täiendada mudelit vastavalt tekkivatele tõrgetele
- kaardistada tekkinud tõrked erinevate valdkondade koostöös ning teha ettepanekud riiklikus süsteemis vastutuste täpsemaks määratlemiseks, muudatusteks andmevahetuses jms, võimaldamaks vajadustest lähtuvat lähenemist teenuste pakkumisel.
2017
Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli prooviprojekt kohaliku omavalitsuse korralduse baasil
Eesmärk:
-
testida uut erihoolekandeteenuste (EHK) süsteemi, mis on välja töötatud EHK disainiprotsessi käigus. Katsetatakse vähenenud või puuduva töövõimega psüühilise erivajadusega inimeste toimetulekut toetavate integreeritud, isikukesksete ja paindlike toetusmeetmete ning teenuste süsteemi mudelit, sh individuaalse eelarve kujunemist. Projekti lõpp 2018. a mais.
2015 – 2017
Eesmärgid:
- aidata kaasa psüühikahäirega noorte tööga hõivatusele ja ligipääsule avatud tööturule
- vähendada psüühilisest haigusest ja sotsiaalsetest probleemidest tulenevat stigmat nii ühiskonnas kui ka tööandjate hulgas
- suurendada psüühiliselt haigestunud noorte sotsiaalset kaasatust ühiskonnas, kogukonnas ja avatud töörurul
Vaata ka PAD-projekti kodulehte
2014 – 2016
Innovatsiooniprojekt “Kogemusnõustamise teenuse arendamine”
Eesmärk: Tallinna Vaimse Tervise Keskus osutab kvaliteetset kogemus-nõustamise teenust, mida pakuvad erineva tausta ja kogemusega kogemusnõustajad. Kestus 01.01.2014-31.12.2016.
2015
Riskikäitumise hindamise ja juhtimise juhendajate koolitus
Eesmärk: tõsta vaimse tervise valdkonna spetsialistide pädevust psüühilise erivajadusega inimeste riskikäitumise ennetamisel ja lahendamisel ning tagada järjepidev riskikäitumise hindamise ja juhtimise metoodika rakendamine töös psüühilise erivajadusega inimestega. Kestus: 01.02.-31.12.2015.
2012
Riskihindamise ja -juhtimise koolitusprogramm
Eesmärk: Tallinna Vaimse Tervise Keskuse töötajad, Tallinna linnaosade puuetega inimeste spetsialistid ja psühhiaatriaõed on koolitatud ja pädevad kasutama riskihindamise ja –juhtimise metoodikat töös psüühilise erivajadusega inimestega. Kestus: 01.02.-31.12.2012.
Kogukonna toetus erivajadustega inimestele
Eesmärk: Hollandi, Eesti ja Ungari nelja ülikooli ja kuue hoolekandeasutuse koostöös kaardistada kogukonnapõhise rehabilitatsiooni ja professionaalsete sekkumiste head praktikad kolme riigi näitel; jagada kogutud teadmist kolmes kaasatud riigis; kolme riigi hoolekande-alastele võrdlusuuringute tulemustele tuginevalt anda sisend partnerülikoolide õppekavaarendusse; suurendada ülikooli akadeemiliste töötajate, üliõpilaste ja praktikute mobiilsust Euroopas. Kestus: 01.04.2012 – kevad 2014. Projekti ingliskeelne lõppraport (*.pdf).
2011
Eesmärk: Tallinna Vaimse Tervise Keskus, Psühhiaatriakliinik ja Tallinna linnaosade valitsused rakendavad ühtset riskihindamise ja – juhtimise poliitikat töös psüühilise erivajadusega inimestega. Kestus: 01.11.2010-31.10.2011.